TTNet’in 8 Mbit’lik Yeni Tarifesi

Standart

Evet, Türk Telekom sonunda Avrupa standartlarına ulaştı, sayılır. 15 GB limiti dışında herşeyi güzel. 15 GB’a adil kullanım diyorlar, korsanı önlemek için. Fransa’da da aynı şeyi denediler, ancak pek başarılı olmadı. Türkiye için ise iyi bir gelişme denebilir. En azından hız aynı fiyata hız 8 katına çıktı, ve limitli kullanmaya alışmış insanlar için birebir denebilir. Ama gece gündüz indirme yapanlar için tabi ki de uygun değil, onlar da düşünülmüş ve onların tarifelerine dokunulmaması tercih edilmiş. Eskiden tüm tarifeler, yenilerine geçirilirdi. Bunda 15 GB limitin ise payı var.
Telekom gelenekte bir değişiklik yapmış, ve NETLIMITSIZ olan 49 TL’lik tarifede, limti 15 GB tutmuş ve limit aşımında ek ücret değil, hızınızı 0.5 MBit’e düşürmekle tehdit etmiş. 29 ve 39 TL’lik paketler için ise 4 GB ve 6 GB dan sonra ek ücret, 15 GB’tan sonra ise hız düşürmeye gitmiş. Hız düşürmek benim gözümü korkuttuğu için, artık indirme işlemlerimi dizginlemeye karar verdim.🙂

İşte tarifeler de böyle:

Ben NetLimitsiz’i kullanıyorum, sınırlı olabilir, ancak internetten neredeyse HD kalitesinde WebCam ile görüşmeme olanak sağlıyor.

One thought on “TTNet’in 8 Mbit’lik Yeni Tarifesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s