youtube’a en kolay yoldan girmek

Standart

YouTube bildiğiniz gibi aylardır kapalı. Ve daha bir sürü site yasaklanıyor. Bunlara girmeniz gerek. Çünkü burada videolarımı paylaştığım zaman bir sorun olsun istemiyorum, mümkün olduğu kadar kişiye ulaşabilmeli.

Siz internete bağlanırken, bilgisayarınız bir Domain Name Server yani DNS’e bağlanır. Oradan internete girmek için gerekli adresleri alır. Telekom’da abonelerine kendi DNS’lerini otomatik olarak kabul ettirir ve böylece istediği siteyi kapatabilir. Tabi ki bu DNS ayarını otomatik almanız gerekmez. Bunu değiştirebilirsiniz. Böylece Telekom’un yasaklarından sıyrılır, hiç bir proxy kullanmadan istediğiniz siteye güvenlice girebilirsiniz. Diğer yöntemler de güven ve hızdan kayıp vardır. Tabi ki de kullandığınız DNS’in güvenilir olması gerekir, www.youtube.com yazdığınızda sizi çok daha değişik sitelere yönlendirebilir.

DNS adreslerinde en güvenilir olan http://www.opendns.com/ tur. DNS ayarlarını değiştirmeyi bilenler için; OpenDNS’in IP’leri:

      208.67.222.222

      208.67.220.220

Bilmeyenler için resimli anlatım buldum internetten onları vereceğim. Kendim Windows 7 RC1 kullandığım için ekran görüntüsü alamıyorum; o yüzden Hem XP hem de Vista için direk link vereceğim. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız ayarlara girip  “DNS Sunucu Adresini Otomatik Al”  ‘ı işaretleyin.

       http://www.sanalda1numara.com/forums/network-ve-internet/58505-youtube-a-ulasmak-icin-dns-ayarlari-xp-vista-resimli.html

youtube_logo

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s